English version Polska wersja
     
 
 
  Strona główna
  Nasze korzenie
  Katalog lamp
  Lampy naftowe
  Sprzedaż
  Wieczysta gwarancja
  Jak używać
  Tradycja
  Ciekawostki
  Pytania i odpowiedzi
  Projekty UE
  KontaktWieczysta gwarancja
Dzieło rąk ludzkich, wykonane z naturalnych materiałów, w klasycznej technologii.
Wszystkie produkty objęte są wieczystą gwarancją.
więcej
 
Lampy naftowe
Wprowadzenie | Katalog lamp

Lampy naftowe datują swoje powstanie w roku 1853, kiedy to polscy rzemieślnicy rozpoczęli ich wytwarzanie. Zapoczątkowana przez nich ręczna technologia produkcji oraz zastosowane wzornictwo okazały się ponadczasowe i przetrwały w niezmienionej formie do dziś. Pomysłodawcą i inspiratorem tego niezwykłego wynalazku był Polak, Ignacy Łukasiewicz, którego uznaje się za ojca tradycyjnej, znanej nam lampy naftowej.

Niezwykłe umiejętności przekazywane były przez pokolenia rzemieślników wysoce wykwalifikowanych w produkcji niepowtarzalnych, bogato zdobionych form szklanych, w tym kloszy i basenów do wyrabianych z mosiądzu lamp naftowych. Tak kształtowało się tradycyjne, polskie wzornictwo, oparte na motywach ludowych i roślinnych, które dziś podziwiać możemy na wielu spośród lamp GALICIAN.

Lampa naftowa GALICIAN to idealny towarzysz domowych wieczorów, wypełnionych gawędami, wspominkami, rodzinnym ciepłem. Wprowadza spokojny, przytulny nastrój, idealny do relaksu i odpoczynku. Przyćmione, lekko migotliwe światło przenosi Cię w klimat tamtych starych, dobrych czasów, kiedy życie było proste i wszystko wydawało się jeszcze możliwe...

Przenieś się w nastrój końca XIX wieku! Rozsmakuj się w niepowtarzalnym aromacie sączącej swój płomień lampy naftowej!
Wybierz z kolekcji GALICIAN swoją lampę!

 
 
 
   
     
  Copyright © MT Partner 2005 - All rights reserved  
  designed by M&M Studio | CMS by ProfSOFT